Energie

21 oktober = Dag van de Lamp: bespaar energie met ledverlichting

Wist je dat verlichting goed is voor ongeveer 6% van je elektriciteitsfactuur? Dat lijkt misschien weinig, maar het kan toch een verschil maken. Bij een jaarlijkse elektriciteitsfactuur van € 1.000 gaat het al om zo'n € 60.

Op 21 oktober vieren we de Dag van de Lamp. Op die dag in 1879 presenteerde Thomas Edison een elektrisch verlichtingssysteem met een commercieel bruikbare gloeilamp. Sindsdien heeft verlichting een enorme technologische evolutie doorgemaakt.

Vandaag is ledverlichting de energiezuinigste keuze. Ledlampen verbruiken aanzienlijk minder elektriciteit dan traditionele gloeilampen en hebben bovendien een veel langere levensduur. Ze leveren ook een hoge lichtopbrengst, waardoor je met minder energie toch voldoende licht in huis haalt.

Door je oude lampen te vervangen door ledverlichting kan je dus een mooie besparing realiseren. Een kleine verandering met een mooi resultaat op je energiefactuur én voor het milieu!